Запитання - відповіді

Утилізація нафтопродуктів
Чи необхідно підприємству реєструватися платником акцизного податку та визначати об’єкт оподаткування у разі здійснення передачі на утилізацію непридатного для використання пального та відпрацьованих масел і мастил?
Ірина Мельник , начальник відділу методології акцизного податку Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

Підпунктом 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу встановлено, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Таким чином, у разі якщо підприємство планує здійснювати операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи будь-які інші операції з пальним на митній території України, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

При цьому об’єкт оподаткування акцизним податком виникатиме у підприємства лише у разі якщо обсяги витраченого (реалізованого) пального перевищуватимуть обсяги отриманого від інших суб’єктів господарювання, за які сплачено акцизний податок.

Водночас оскільки відпрацьовані масла і мастила не включено до переліку підакцизних товарів, зазначених у Податковому кодексі, визначати об’єкт оподаткування у разі здійснення передачі на утилізацію непридатного для використання пального та відпрацьованих масел і мастил не потрібно.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання