Запитання - відповіді

Реєстрація договору для отримання кредиту
Підприємство планує отримати кредит в іноземній валюті від нерезидента. Чи підлягає договір про отримання кредиту від нерезидента реєстрації у Нацбанку України?
Ірина Бочко , головний державний ревізор-інспектор

Необхідність реєстрації договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов’язань перед нерезидентами за запозиченими у них кредитами, позиками в іноземній валюті, у Нацбанку України визначено ст. 1 Указу № 734.

Порядок отримання резидентами кредитів, позик, поворотної фінансової допомоги в іноземній валюті від нерезидентів і реєстрації договорів затверджено Положенням № 270.

Відповідно до п. 1.7 глави 1 розділу I цього Положення договори, які передбачають виконання резидентами-позичальниками боргових зобов’язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими від них кредитами, підлягають обов’язковій реєстрації в Нацбанку України до фактичного одержання кредиту.

Одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації в Нацбанку України договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов’язань перед нерезидентами за запозиченими в них кредитами, позиками в іноземній валюті, за винятком тих випадків, за яких законодавство України дозволяє здійснення таких операцій без реєстрації договорів, згідно з п. 2 Указу №  734 та п. 2.9 Положення № 49 тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній 1 % від суми одержаного кредиту чи позики в іноземній валюті, що перерахована в національну валюту України за офіційним курсом гривні до іноземних валют та банківських металів, установленим Нацбанком України, що діє на 00 годин дня одержання кредиту, позики, з подальшою обов’язковою реєстрацією зазначених договорів.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання