Запитання - відповіді

Середньоринкова вартість автомобіля
Як визначається середньоринкова вартість транспортного засобу для розрахунку податкового зобов’язання з транспортного податку?
Інна Литвин , заступник начальника Управління — начальник відділу плати за землю з юридичних осіб та місцевих податків і зборів Департаменту оподаткування юридичних осіб Державної фіскальної служби України

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, що мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які відповідно до вимог Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування (пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Кодексу).

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу).

Слід звернути увагу на те, що середньоринкова вартість транспортного засобу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, яким на сьогодні є Мінекономрозвитку України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Методику розрахунку затверджує Кабінет Міністрів України.

Таким чином, Мінекономрозвитку України на своєму офіційному веб-сайті має розмістити відповідний перелік легкових автомобілів, які у поточному році є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Для цілей оподаткування використовується винятково інформація зазначеного відомства. Питання достовірності розміщеної інформації також слід врегульовувати з Мінекономрозвитку України.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання