Запитання - відповіді

Різні місця обліку: подання декларації
Підприємство подає декларацію з рентної плати за спецвикористання води за місцем знаходження водного об’єкта. Чи потрібно подавати копію такої декларації за основним місцем обліку?
Світлана Костецька , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування ресурсних та рентних платежів Управління адміністрування податків та контрольної роботи Департаменту податків і зборів з юридичних осіб Державної фіскальної служби України

З метою проведення податкового конт­ролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу).

Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, то на податковий облік за неосновним місцем обліку — місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, стає водокористувач, до складу якого входять такі структурні підрозділи (пп. 255.11.1 п. 255.11 ст. 255 зазначеного Кодексу).

При цьому водокористувачем подаються податкові декларації з рентної плати та вносяться суми податкових зобов’язань за місцезнаходженням водних об’єктів. Податкові зобов’язання розраховуються за ставками рентної плати, встановленими для цих водних об’єктів (п. 255.5 ст. 255).

Платники самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати щокварталу наростаючим підсумком з початку року та до закінчення граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період подають податкову декларацію за формою, затвердженою наказом № 719 (далі — Декларація), до конт­ролюючого органу за місцем податкової реєстрації (пп. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Кодексу). Обчислення податкових зобов’я­зань з рентної плати відповідно до напряму використання води переданого у користування користувачу водного об’єкта здійснюється у додатках 5 — 7 до Декларації.

При цьому Податковим кодексом не передбачено подання копії Декларації, яка містить додаток з рентної плати, до конт­ролюючого органу за основним місцем обліку (місцем податкової реєстрації), якщо така Декларація подається за неосновним місцем обліку — місцезнаходженням водних об’єктів (місцем здійснення використання води) та головним підприємством за структурні підрозділи.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання