Запитання - відповіді

Використання води через приєднані мережі
Чи є платником рентної плати за спецвикористання води водокористувач, який використовує воду, отриману від постачальника згідно з договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі?
Світлана Костецька , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування ресурсних та рентних платежів Управління адміністрування податків та контрольної роботи Департаменту податків і зборів з юридичних осіб Державної фіскальної служби України

Платниками рентної плати є, зокрема, водокористувачі, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або отриману від інших водокористувачів (вторинні водокористувачі) (п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу).

Водокористувачі, які використовують воду, отриману від постачальника згідно з договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі, належать до вторинних водокористувачів.

Суб’єкти господарювання, які використовують обсяги води, отримані за договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі, під час провадження господарської діяльності, що класифікується за будь-яким кодом національного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», затвердженого наказом №  457, є платниками рентної плати за всі фактично використані ними обсяги води (у тому числі використані для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб) як вторинні водокористувачі.

Податковим кодексом не встановлено порядок розподілу фактичних обсягів використаної у звітному періоді води окремо для власних санітарно-гігієнічних та інших, наприклад, господарських (виробничих) потреб суб’єкта господарювання, зокрема, і через відсутність для суб’єктів господарювання нормативів споживання води на власні питні і санітарно-гігієнічні потреби.

Операції з використання води для господарських (виробничих) потреб визначають обов’язок суб’єкта господарювання стати на податковий облік як платник рентної плати у територіальному органі ДФС за місцем розташування водних об’єктів або місцем постачання води (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу).

Таким чином, суб’єкти господарювання, які використовують отриману за договорами про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі воду одночасно для задоволення власних питних, санітарно-гігієнічних та виробничих потреб у власних та/або орендованих приміщеннях (будівлях) у різних регіонах України та/або районах міста, повинні стати на облік як платники рентної плати у відповідному контролюючому органі за місцезнаходженням водних об’єктів (за місцем здійснення використання води) та подавати податкові декларації з рентної плати і сплачувати її за таким місцем податкової реєстрації.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання