Запитання - відповіді

Водопостачання за різними договорами
Підприємство ТЕЦ згідно з укладеними окремими договорами про надання послуг з питного водопостачання є вторинним водокористувачем та використовує воду для задоволення власних господарсько-побутових потреб, а також є постачальником гарячої води для потреб населення. Чи є таке підприємство платником рентної плати?
Світлана Костецька , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування ресурсних та рентних платежів Управління адміністрування податків та контрольної роботи Департаменту податків і зборів з юридичних осіб Державної фіскальної служби України

Серед водокористувачів — суб’єктів господарювання, які використовують воду, отриману шляхом забору (з водних об’єктів) та/або отриману від інших водокористувачів, не є платниками рентної плати ті водокористувачі, які використовують воду винятково для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які перебувають на певній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку (п. 255.2 ст. 255 Податкового кодексу).

Таким чином, підприємство ТЕЦ не є платником рентної плати в частині обсягів гарячої води, яка централізовано постачається населенню для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

Водночас при використанні води для забезпечення власних виробничих потреб (забезпечення функціонування тепломереж, обслуговування транспортних засобів, що обліковуються на балансі підприємств, тощо) та задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб підприємство ТЕЦ є платником рентної плати за весь обсяг фактично використаної води (за винятком обсягів води, переданої населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання