Запитання - відповіді

Безповоротна фіндопомога
Підприємство надало безповоротну фінансову допомогу неприбутковій організації, яку на момент надання було включено до Реєстру. Однак в подальшому неприбуткову організацію виключено з Реєстру за порушення законодавства. Які податкові наслідки у підприємства?

Відповідно до положень пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується платником податку на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Кодексу (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону), у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Однією з вимог п. 133.4 ст. 133 Кодексу є внесення неприбуткової організації конт­ролюючим органом до Реєстру.

Тобто умовою для права на витрати у розмірі 4 % від допомоги неприбутковій організації є наявність такої організації у Реєстрі на момент здійснення операції з надання такої допомоги (перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг).

Якщо неприбуткова організація з будь-яких причин виключена з Реєстру в подальшому, то для платника податку на прибуток таке виключення не має значення.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання