Запитання - відповіді

Послуги з проведення ігор
Чи може фізична особа — підприємець бути платником єдиного податку, якщо вона надає послуги з проведення ігор на більярді, в тому числі послуги з прокату інвентарю (стіл, киї та ін.), і якщо так, то на якій групі?
Галина Жук , начальник відділу адміністрування податків і зборів із самозайнятих осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Тетяна Федченко , заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Фізичні особи — підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на групи, кожна з яких має свої обмеження.

Так, обираючи першу групу спрощеної системи, потрібно знати, що умовами перебування на ній є:

  • здійснення винятково роздрібного продажу товарів з торговельних місць на ринках та/або проведення господарської діяльності з надання побутових послуг населенню;
  • граничний обсяг доходу протягом календарного року — 300 000 грн.

Використання найманої праці  не передбачено.

Друга група спрощеної системи передбачає:

  • здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства;
  • граничний обсяг доходу протягом календарного року — 1 500 000 грн;
  • максимальну кількість найманих працівників — 10 осіб.

Умови перебування на третій групі:

  • виробництво, продаж товару, надання послуг населенню та суб’єктам господарської діяльності незалежно від системи оподаткування (крім заборонених видів діяльності);
  • граничний обсяг доходу протягом календарного року — 5 000 000 грн;
  • максимальна кількість найманих працівників — не обмежено.

Слід зауважити, що підприємці, які здійснюють діяльність з організації, проведення, зокрема азартних ігор, не можуть бути платниками єдиного податку (пп. 1 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).

Азартна гра  — будь-яка гра, обов’язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості.

До азартних ігор не належать, зокрема, гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, що проводяться без одержання гравцем призу (виграшу) (ст. 1 Закону № 1334), тобто така гра належить до розваг.

Діяльність у сфері розваг — господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь у яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (пп. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, фізична особа — підприємець, яка здійснює діяльність з надання послуг з проведення ігор на більярді, що проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), в тому числі послуг прокату інвентарю (стіл, киї та ін.), може бути платником єдиного податку другої або третьої групи.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання