Запитання - відповіді

Перенесення робочих днів
Робочий день з понеділка 8 травня переноситься на суботу 13 травня. Чи вважатиметься така субота робочою для працівника, який перебував у відпустці 8 травня?

З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (частина четверта ст. 67 Кодексу законів про працю від 10.12.71 р., далі — КЗпП).

Зазначимо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 р. № 850-р «Про перенесення робочих днів у 2017 році» рекомендовано понеділок 8 травня перенести на суботу 13 травня.

Остаточне рішення щодо зміни робочих днів приймає безпосередньо роботодавець, який має вибір:

  • перенести робочі дні так, як рекомендовано;
  • перенести робочі дні інакше, ніж рекомендовано;
  • не переносити робочі дні.

Прийнявши рішення про перенесення робочих днів, роботодавець видає відповідний наказ чи інший розпорядчий документ, після чого змінюється графік роботи підприємства, установи, організації та норма тривалості робочого часу у місяцях, у яких запроваджено перенесення робочих днів.

Відповідно всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу чи оплати лікарняних мають здійснюватися згідно із зміненим графіком роботи підприємства.

Тому якщо відпустка працівника припала на 8 травня, то він має працювати в суботу 13 травня, оскільки за зміненим графіком вона є робочою.

Рішення про перенесення робочого дня не спричиняє зменшення тривалості робочого часу впродовж року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів тощо.

При цьому тривалість встановленого робочого дня у суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.

На підставі наказу про перенесення робочих днів у табелі обліку використання робочого часу день 8 травня має позначатися як вихідний, а 13 травня — як робочий (проставляються години (дні) роботи).

Якщо працівник був відсутній на роботі у встановлений робочий день без поважної причини, то це може розглядатися як прогул. Відсутність працівника на роботі у робочі дні з поважної причини має підтверджуватися відповідним документом (листок непраце­здатності, наказ про надання відпустки).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання