Запитання - відповіді за тегом

нерухоме майно
Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу у разі здійснення платником податку операцій з надання в оренду нерухомого майна, яке розташоване за межами митної території України та при придбанні (спорудженні) якого суми ПДВ було включено до складу податкового кредиту?
Іноземна компанія отримує доходи від здавання в оренду нерухомого майна, що знаходиться на території України. Чи підлягає оподаткуванню в Україні такий дохід, якщо ця компанія надала довідку, якою підтверджується, що вона є резидентом Нідерландів?
Чи має право платник податку на прибуток, що звітує щокварталу, на зменшення зобов’язання з цього податку на суму податку на нерухоме майно у квартальній декларації з податку на прибуток? Якщо так, то в яких рядках декларації така сума відображається?
Чи зобов’язаний суб’єкт господарювання, який орендує нерухоме майно у фізичної особи — підприємця, утримувати та перераховувати як податковий агент податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми компенсації вартості комунальних платежів?
Підприємство є власником нежитлових будівель та споруд, зокрема виробничих та складських приміщень, які використовує в господарській діяльності для операцій з нерухомим майном, класифікованих ДК 009:2010 (далі — ДК 009) як 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». Чи може підприємство скористатися пільгою в оподаткуванні такої нерухомості, передбаченою пп. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу?
Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно будівля ринку, що належить фізичній особі — підприємцю, яка використовує таку будівлю у підприємницькій діяльності?
Куди надсилаються податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно для осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції?
Який порядок повернення з бюджету сплаченого податку на доходи фізичних осіб у разі, якщо угода з продажу нерухомого майна, укладена між фізичними особами, не відбулась?
Чи потрібно фізичній особі реєструватися приватним підприємцем, якщо вона планує здавати власне майно в оренду іншій фізичній особі? Які податкові наслідки такої операції?
Фізична особа — підприємець планує надавати нерухоме майно в оренду. Яку групу платника єдиного податку слід обрати?
Чи може фізична особа — підприємець бути платником єдиного податку, якщо надає нерухоме майно в оренду як фізична особа і такий вид діяльності не зазначено в Реєстрі платників єдиного податку?
Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий неприбутковою організацією від продажу власних об’єктів нерухомості?
Як відобразити у декларації з податку на прибуток операції з повернення суми скасованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості на період тимчасової окупації?
У січні 2017 р. громадянкою України як єдиною спадкоємицею прийнято у спадщину нерухоме майно (земельну ділянку та розташований на ній будинок) після смерті рідної баби. Податок на доходи фізичних осіб (5%) та військовий збір (1,5%) нею було сплачено до нотаріального оформлення спадщини. Чи має вона право на повернення сплачених до бюджету сум у зв’язку із змінами, внесеними до Податкового кодексу (у лютому цього року). Якщо так, то що для цього потрібно?
Інвалідом І групи у липні 2017 р. успадковано земельну ділянку та частину житлового будинку від рідної тітки (за заповітом). За якою ставкою ПДФО оподатковується вартість спадщини? Чи потрібно подавати у 2018 р. податкову декларацію про майновий стан і доходи?
Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи має у власності приміщення: житлове, загальна площа якого становить 85 м2, та нежитлове загальною площею 290 м2, які планує надавати в оренду. Чи підсумовуються квадратні метри площ приміщень, які одночасно здаватимуться в оренду, та чи не буде це перевищенням у розумінні п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу?
Чи потрібно фізичній особі — підприємцю, яка вела діяльність, але припинила її, при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані нею як громадянином, та відомості про рухоме/нерухоме майно?
Фізична особа має намір у 2018 р. задекларувати дохід, отриманий від продажу житлового будинку (будинок перебував у її власності менше двох років). ПДФО та військовий збір нею було сплачено самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу будинку. Як у декларації відобразити сплачені до бюджету суми?
Яку суму доходу потрібно відображати нотаріусу/юрособі-посереднику у формі № 1ДФ за операцією купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна між фізособами, якщо в договорі одночасно зазначено договірну ціну об’єкта відповідного майна та його оціночну вартість?
До якого часу за об’єкти нерухомості, які знаходяться на території тимчасово окупованої АР Крим, не сплачується податок на нерухомість?
Платник єдиного податку, який перебуває на другій групі спрощеної системи оподаткування, планує здавати в оренду власне нерухоме майно. Чи відноситься цей вид діяльності до сфери послуг та чи має право такий платник здійснювати таку діяльність?
Як платнику єдиного податку визначати дохід від надання нерухомості в оренду: згідно з розміром орендної плати чи методики визначення мінімальної суми орендованого платежу?
Чи підлягає оподаткуванню ПДВ операція із внесення до статутного фонду резидента нерезидентом через представництво, яке зареєстровано платником ПДВ, нерухомого майна, розташованого на митній території України?
Чи оподатковуються податком на нерухомість закриті трансформаторні підстанції високої та низької напруги? Якщо так, то до якого коду належать такі об’єкти у типовій формі рішення про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку і податку на нерухомість, затвердженій постановою № 483?
Між юридичною та фізичною особами укладено договір міни нерухомого майна. Чи є така юридична особа податковим агентом та чи необхідно утримувати податок (збір)?
Чи може фізична особа — підприємець бути платником єдиного податку, якщо надає нерухоме майно в оренду як фізична особа і такий вид діяльності не зазначено в Реєстрі платників єдиного податку?
В 2018 р. було підписано договір дарування нерухомого майна, яке є базою оподаткування ПДФО за ставкою 5 %. До якого контролюючого органу необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи: за місцем проведення правочину та робочим місцем нотаріуса чи за місцезнаходженням нерухомого майна, чи за місцем реєстрації платника, який отримав дар?
ОСББ уклало договір міни нерухомого майна. Отримані доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами. Чи є це підставою для виключення такого ОСББ з Реєстру неприбуткових установ та організацій?
Чи має право на пільгу з податку на нерухомість фізична особа, яка є пенсіонером за віком?
Де можна знайти інформацію про ставки податку на нерухомість, прийняті місцевими радами?