Запитання - відповіді за тегом

суб`єкт господарювання
Як має діяти суб’єкт господарювання при оскарженні матеріалів фактичної перевірки?
Суб’єкт господарювання (реалізації пального не здійснює) надає послуги третім особам зі зберігання пального у ємностях на підставі договорів зберігання та здійснює його навантаження/розвантаження. Чи належать ємності, в яких здійснюється зберігання пального, до акцизних складів?
Як здійснюється сплата рентної плати за воду у разі придбання земельної ділянки із свердловиною для видобування підземної води (у тому числі якщо свердловину законсервовано) та який перший звітний (податковий) період для подання податкової звітності буде у разі фактичного використання води зі свердловини?
Хто є платником рентної плати за воду у випадку, якщо суб’єкт господарювання має договір на надання послуг з водопостачання, укладений з підприємством, що надає послуги з централізованого водопостачання та надає в оренду власне приміщення іншому суб’єкту господарювання?
Чи є платником рентної плати суб’єкт господарювання, який для виготовлення напоїв закуповує воду у власника свердловини (первинного водокористувача)?
Як відображаються у податковій звітності з ПДВ операції суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ із надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу?
Суб’єкт господарювання (ресторан) працює цілодобово (робоча зміна триває з 12 год 00 хв до 00 год 30 хв). Який порядок друкування Z-звіту при такому режимі роботи?
Чи має право приватний підприємець на додаткову відпустку, яка надається постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи?
Суб’єкт господарювання здійснює реалізацію пального (у тому числі оптову) за допомогою пересувних засобів. Як йому заповнювати п. 5 заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального?
Суб’єкт господарювання, який не є заправною станцією, отримує пальне від постачальника для заправки власних автомобілів через мережі АЗС, АГЗС такого постачальника та одночасно здійснює реалізацію пального в ємностях до 5 л. Чи потрібно такому суб’єкту господарювання реєструватися платником акцизного податку? Чи необхідно при реалізації пального в ємностях до 5 л оформлювати акцизні накладні?
Як визначається база оподаткування ПДВ за операціями з постачання самостійно виготовлених товарів у разі, якщо попередня оплата товару відбулася у 2015 р., а постачання — у 2016 р.?
Суб’єкт господарювання здійснює перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом. Чи потрібно при продажу квитків у салоні транспортного засобу застосовувати РРО?
Чи потрібно при розрахунку суб’єктом господарювання ліміту залишку коштів у касі підприємства окремо виділяти позареалізаційні надходження?
Які санкції можуть бути застосовані до суб’єкта ЗЕД за неповернення валютної виручки, ненадходження товару в установлений законодавством строк?
Чи потрібно фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку другої групи, яка реалізує масла та оливи і обсяг доходу якої не перевищує 1 млн грн, застосовувати РРО?
Для розрахунку податкового зобов’язання з плати за землю застосовується нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Як правильно застосовувати таку оцінку: отримувати щороку довідку (витяг) з Державного земельного кадастру чи застосовувати самостійно коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки на поточний рік, визначений Держгео­кадастром?
Чи є платниками плати за землю особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки?
Хто повинен сплачувати плату за землю, якщо суб’єкти господарювання уклали договір про спільну діяльність?
Підприємство здійснює закупівлі ТМЦ з використанням системи електрон­них публічних закупівель «ProZorro». При укладанні договорів про закупівлі такі товари зазначають згідно з кодами, установленими Національним класифікатором України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник». Який код товару зазначати в податкових накладних, що складаються за операціями з постачання товарів на виконання договорів на придбання/продаж товарів за допомогою системи електронних публічних закупівель «ProZorro», у разі якщо в таких договорах код товару зазначено відповідно до ДК 021:2015?
Чи можливо суб’єкту господарювання відстрочити сплату щорічного чергового платежу за продовження терміну дії ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями?
Під час ремонту РРО було замінено фіскальний блок. Чи потрібно суб’єкту господарювання проводити через новий фіскальний блок РРО суми розрахунків за час роботи з використанням КОРО та РК?
Суб’єкт господарювання здійснює господарську діяльність з реалізації стисненого природного газу (метану) через автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС). Чи вважається стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, пальним?
Яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується до доходу у вигляді дивідендів, нарахованих (виплачених) у 2017 р. суб’єктом господарювання — платником єдиного податку за період 2016 р.?
Як відобразити в декларації про майновий стан і доходи з ме­тою отримання податкової знижки витрати, понесені на користь неприбуткових організацій, у разі якщо сума понесених витрат значно більша, ніж отримана заробітна плата?
Суб’єкт господарювання орендує спецтехніку (КРАЗи, бульдозери, екскаватори) за договором оренди та придбаває дизпаливо для її заправки з метою подальшого надання послуг замовникам. Водіями такої спецтехніки є штатні працівники орендодавця. Чи потрібно такому суб’єкту господарювання реєструватися платником акцизного податку та складати акцизні накладні?
Сукупний розмір готівки, яку протягом одного дня суб’єкт господарювання приймає від фізичної особи та видає їй, перевищує 50 000 грн. Чи вважається це порушенням граничної суми розрахунків?
Суб’єкт господарювання — первинний водокористувач забезпечує населення питною водою. Чи виникає у нього об’єкт оподаткування рентною платою за спецвикористання води?
Підприємство зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального, основним видом діяльності якого є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним пальним і подібними продуктами. Підприємство також здійснює неспеціалізовану оптову торгівлю та діяльність посередників у торгівлі пальним, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами. Як йому відобразити у декларації акцизного податку обсяги пального за акцизними накладними/розрахунками коригування, дата складання та реєстрації яких припадають на різні звітні періоди?
Суб’єкт господарювання, який є стороною (учасником) договору про спільну діяльність без створення юридичної особи, планує здійснювати реалізацію придбаного метанолу (спирту метилового) технічної марки А (код 2905 11 00 00 згідно з УКТ ЗЕД). Чи потрібно йому реєструватися платником акцизного податку, складати акцизні накладні та подавати декларацію?
Чи повинен суб’єкт господарювання, який уклав з органом місцевого самоврядування (виконавчої влади) договір сервітуту (право користування чужою земельною ділянкою), сплачувати до бюджету плату за землю?
Яку адресу має зазначити фізична особа — підприємець у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування, у разі якщо діяльність здійснюється нею на різних ринках України?
Для малого підприємства звітним періодом є рік. Чи поширюється на такі підприємства норма щодо обов’язкового подання фінзвітності щокварталу?
Чи обов’язково укладати зовнішньоекономічний договір у письмовій формі при наданні суб’єктом господарювання — резидентом послуг нерезидентам через мережу Інтернет?
Чи може суб’єкт господарювання, що є резидентом України, укласти зовнішньоекономічний договір на постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) з іноземним суб’єктом господарювання, який здійснює діяльність або має місцезнаходження на території самопроголошеної держави (Абхазії, Південної Осетії, Придніпровської Молдавської Республіки тощо)?
Суб’єкт господарювання самостійно виявив помилку в декларації. Як її виправити?
Як виправити помилку у графах 3 та 4 «Обсяг реалізованого пального» акцизної накладної, зокрема, у разі якщо помилку допущено лише в одній із цих граф?
Суб’єкт господарювання здійснював реалізацію пального, але не був зареєстрованим платником акцизного податку як особа, яка реалізує пальне. Яку відповідальність передбачено чинним законодавством?
Чи можна здійснювати продаж марок акцизного податку, замовлених одним суб’єктом господарювання, іншому суб’єкту?
При здійсненні яких операцій (не пов’язаних з реалізацією товарів) суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО?
Чи потрібно кошти, отримані при продажу основних засобів (далі — ОЗ) за їх залишковою балансовою вартістю, враховувати для обчислення граничної суми доходу, що дає змогу підприємству залишитися на спрощеній системі оподаткування?
Чи може підприємство перейти на спрощену систему оподаткування у разі здійснення таких видів діяльності, як діяльність управління фінансовими ринками, агентства нерухомості, консультування з питань комерційної діяльності й керування, а також інша професійна, наукова і технічна діяльність?
Чи застосовуватиметься до суб’єкта господарювання відповідальність у разі реалізації товарів, віднесених до коду 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, які розлито у кеги місткістю 50 л?
Чи може покупець марок акцизного податку передавати придбані марки нерезидентам, які не є виробниками, для маркування підакцизних товарів, що підлягають ввезенню на митну територію України?
Чи є обмеження на готівкові розрахунки фізичної особи з суб’єктом господарювання протягом дня?
Чи застосовується відповідальність до суб’єкта господарювання за порушення граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями, що відбулось до дати набрання чинності Законом № 2473?