Статті

Покрокове керівництво для платників ПДВ, яким зупинено реєстрацію ПН/РК

15.11.2017 / 14:50
Покрокове керівництво для платників ПДВ, яким зупинено реєстрацію ПН/РК

ПАМ’ЯТКА
дій платників ПДВ, яким зупинено реєстрацію ПН/РК у ЄРПН відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України

КРОК 1

Платник отримав квитанцію №1 про зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування (далі — ПН/РК). Зміст причини зупинення реєстрації ПН/РК розкриває сутність ризику операції відповідно до затверджених Критеріїв оцінки ступеня ризиків.

КРОК 2

Платник ПДВ подає (має право подати протягом 365 календарних днів) в електронному вигляді одночасно:

  • таблицю даних платника податку (додаток до наказу Мінфіну України від 13.06.17 р. № 567) за формою J(F)1312302 (далі — Таблиця);
  • пояснення у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по зупинених ПН/РК за формою J(F)1312602 (далі — Повідомлення);
  • до Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360102 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ).**

**Вичерпний перелік документів затверджено наказом Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 567, зареєстрованим у Мін’юсті України 16.06.2017 р. за № 754/30622.

УВАГА!

1. Таблиця, Повідомлення та копії документів подаються лише в електронному вигляді. Документи, подані на паперових носіях, до розгляду не приймаються.

2. Термін подання Таблиці та Повідомлення не повинен перевищувати 365 календарних дня з моменту отримання повідомлення про зупинку реєстрації ПН/РК.

КРОК 3

Платник має право за власним бажанням надати до контролюючого органу разом з Таблицею та Повідомленням інші документи, що підтверджують здійснення платником операцій у певному сегменті ринку та суттєво розкривають сутність операції, яка на постійній основі постачання (виготовлення) здійснюється платником.

КРОК 4

Після перевірки документів комісія ДФС України приймає рішення про реєстрацію ПН/РК у ЄРПН або про відмову в такій реєстрації, яке квитанцією № 2 направляється платнику.

УВАГА!

1. Реєстрація ПН/РК у ЄРПН здійснюється датою подання їх на реєстрацію.

2. Перебіг граничного строку реєстрації ПН/РК переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.

КРОК 5

У разі прийняття комісією ДФС України рішення про відмову в реєстрації ПН/РК платник податку подає (має право) скаргу на таке рішення:

Практичний приклад, що містить опис конкретної ситуації та корисні рекомендації.

Зразок заповнення на умовному прикладі Таблиці даних платника податків.

Зразок заповнення на умовному прикладі ПОВІДОМЛЕННЯ щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію якої/го зупинено.

(За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області)