Статті

П’ять способів заощадження на комунальних платежах

07.08.2018 / 15:30
П’ять способів заощадження на комунальних платежах

Енергомодернізація житла — єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40 % до 70 %. Для цього є щонайменше п’ять способів:

Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.

На 15 % менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.

Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20 % сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.

Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70 % менше платити за електроенергію.

Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами — ще одна можливість економити домашній бюджет.

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за коштидержави — завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України. Її надають державні банки — «Ощадбанк», «Укргазбанк»,«Укрексімбанк» та «ПриватБанк» — у розмірі:

20 % безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.

35 % – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).

40 % – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70 % коштів на проведення енергоефективних заходів.

Громадяни мають можливість отримати часткову компенсацію на енергоефективні заходи не тільки з державного бюджету, а й додатково (15 — 20 %) з обласних та міських програм. Уряд об’єднав зусилля з ОДА та містами і запустив місцеві програми співфінансування заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір допомоги.

Teplo.gov.ua