Статті

Судова практика: працівник, що виконував обов’язки директора на умовах строкового трудового договору та не був призначений на посаду директора, підлягає звільненню

30.11.2020 / 10:00

Між Міністерством та позивачем був укладений строковий трудовий договір, строк дії якого визначався настанням юридичного факту — прийняттям відповідного рішення уповноваженим органом управління. У встановленому законодавством порядку він не був призначений на посаду директора підприємства. Тому Верховний Суд дійшов висновку, що звільнення позивача з урахуванням змісту наказу про призначення відповідає п. 2 частини першої ст. 36 КЗпП.

Верховний Суд зазначив, що посада виконуючого обов’язки директора у штатному розписі ДП відсутня, тому поновлення його на цій посаді у зв’язку із закінченням строку перебування на посаді виконуючого обов’язки директора підприємства, є необґрунтованим.

Оскільки позивач звільнений у зв’язку із закінченням строкового трудового договору відповідно до вимог законодавства, відсутні підстави для його поновлення.

Порушення прав позивача, а саме звільнення його у день перебування на лікарняному може бути усунено судом шляхом зміни дати звільнення, тобто визначення дати припинення трудових відносин у перший день після закінчення періоду непрацездатності за наявності підстав для звільнення.

З огляду на викладене, Верховний Суд вказав на необхідність виправлення допущеного відповідачами порушення вимог частини третьої ст. 40 КЗпП шляхом зміни дати звільнення позивача.

/постанова ВС від 30.10.2019 р. у справі № 310/2284/17/