Згідно з податковим законодавством України постійні представництва нерезидентів, які здійснюють господарську діяльність на її території, мають обов’язково стати на облік в контролюючих органах ще до початку своєї діяльності.
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Які особливості ведення бухобліку у постійного представництва нерезидента та чи є якісь обмеження щодо видів його діяльності?
Операції з постачання послуг нерезидентом розглядаються податковим законодавством з метою оподаткування як операції з отримання послуг від нерезидента.
З 23.05.2018 р. набрав чинності Закон № 2301, яким внесено зміни до Закону № 2739, спрямовані на вдосконалення порядку ввезення в Україну транспортних засобів з метою вільного обігу.
З 01.06.2018 р. набере чинності наказ Мінфіну України від 23.03.2018 р. № 381, яким внесено зміни до форми податкової звітності з ПДВ та порядку її заповнення і подання. З'ясуємо, що саме зміниться у податковій звітності та кого з платників стосуються ці зміни.
Питання виправлення помилок у фінансовій звітності завжди було нелегким для бухгалтерів, зокрема через невизначеність законодавством порядку здійснення цього процесу. У цій статті розглянемо ключові аспекти та практичні рекомендації щодо уточнення показників раніше поданої фінансової звітності.
Добові витрати — витрати на харчування та фінансування інших особистих потреб працівника у відрядженні. КЗпП їх визначено як один із видів гарантій та компенсацій при відрядженні. Що потрібно знати про виплату та оподаткування добових при направленні працівників у відрядження як у межах України, так і за кордон, — далі у статті.
Верховним Судом України при розгляді справи щодо правомірності прийняття спірних податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання з податку на прибуток та ПДВ було взято до уваг.
Індексація проводиться у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
У разі порушення встановлених строків виплати грошових доходів населення (заробітна плата, пенсії, стипендії, соціальні виплати) підприємства, установи і організації всіх форм власності мають здійснювати компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з їх несвоєчасною виплатою.
Однією із складових заробітної плати державного службовця є виплати за додаткове навантаження. У цій статті розглянемо, за що здійснюються такі виплати, в яких розмірах та за яких умов, а також дізнаємося, кому такі виплати не проводяться.
Відповіді на запитання, поставленні під час проведення «гарячої» телефонної лінії.