Новини

Міклош узявся за розробку закону, що дозволить скасувати мораторій на землю

08.11.2016 / 12:30

При відкритті ринку землі Україна зможе отримати 1,5 млрд дол. щороку додаткових інвестицій в свою економіку.

Про це на прес-конференції у Києві заявив співголова Стратегічної групи радників з питань реформ при Кабінеті міністрів Іван Міклош, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За підрахунками Світового банку, при відкритті ринку землі Україна зможе мати близько 1,5 млрд дол. щороку в свою економіку, якщо говорити про додаткові інвестиції. Просто необхідно це зробити, адже відкритий ринок землі – один із найважливіших активів для розвитку України, при цьому, звичайно, необхідно розробити правила», – сказав він.

Міклош вважає, що наразі мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення працює проти українських селян.

«Відкритий ринок землі означає відкритий ринок для інвестицій, зростання та розвитку. Люди зможуть використовувати цю землю як заставу у банку, брати кредити, відкривати малий бізнес, об'єднуватись в середнього розміру ферми і розпочинати власний бізнес. Мені важко зрозуміти  чому у вас сім мільйонів власників нічого не можуть зробити з цією землею. Мораторій працює проти семи мільйонів фермерів в Україні, проти всієї України, яка потерпає від нього», – заявив Міклош.

Зі слів Міклоша, цього тижня він мав розмову з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом щодо мораторію на сільськогосподарські землі.

«Прем'єр пропонує розробити закон, який би передбачав поступове скасування мораторію. Зараз ми створюємо робочу групу, яка запропонує  проект нового закону, аби парламент міг прийняти рішення про його скасування», – зазначив співголова Стратегічної групи радників.