Новини

Золотовалютний запас країни збільшився до 15,5 млрд. дол.

08.11.2016 / 15:00

За останні дванадцять місяців Міжнародні резерви України збільшилися на 20% і на 1 листопада 2016 року становили 15 млрд 514 млн дол. США в еквіваленті.

У зв'язку з необхідністю здійснення платежів за державним боргом за місяць вони майже не змінилися, – йдеться у повідомленні. У Нацбанку також зазначили, що у жовтні кошти надходили до міжнародних резервів з двох джерел. По-перше, регулятор проводив інтервенції на міжбанківському валютному ринку. У зв'язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку НБУ провів протягом місяця 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти. Жодного аукціону з продажу іноземної валюти протягом місяця проведено не було. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у жовтні становила 274,5 млн дол. США.

Ще одним джерелом коштів було розміщення урядом ОВДП, номінованих у євро, завдяки чому до резервів надійшло 141,3 млн євро (154,4 млн дол. США в еквіваленті).

Водночас збільшення резервів було нівельовано витратами коштів з них на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На зазначені цілі з резервів було спрямовано 365,8 млн дол. США, з них 310,1 млн дол. США — погашення та обслуговування державних цінних паперів, зауважили у регуляторі.

У Нацбанку відзначають, що за результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань, поточних операцій уряду та Національного банку.