Новини

Обов’язкова реєстрація ТТН при переміщенні спирту та алкогольних напоїв

11.11.2016 / 09:50

З 04.11.2016 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв, затвердженого власною постановою від 09.10.2013 р. № 806.

Змінами, зокрема, встановлено, що для формування та подання товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв (далі — товарно-транспортні накладні) до Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв (далі — Реєстр) адміністратор Реєстру безоплатно надає суб’єктам господарювання спеціалізоване програмне забезпечення.

Суб’єкт господарювання формує товарно-транспортні накладні у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому законодавством порядку.

Зазначено, що після складення товарно-транспортних накладних на них накладаються електронні цифрові підписи в такому порядку: перший — електронний цифровий підпис бухгалтера або особи, відповідальної за облік відвантажених матеріальних цінностей, другий — електронний цифровий підпис керівника або особи, на яку покладено відповідні обов’язки, третій — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки (за наявності).

Для надання права підпису товарно-транспортних накладних зазначеним особам суб’єкт господарювання подає контролюючому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису таких осіб.

Підтвердженням факту реєстрації товарно-транспортних накладних у Реєстрі є наявність квитанції в електронній формі.

(Постанова від 28.10.2015 р. № 864)