Новини

В.о. начальника Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький: «Дев’ять із десяти митних декларацій на Волинській митниці ДФС оформлюються в електронному вигляді»

14.11.2016 / 16:30

Реформа української митниці передбачає максимальне використання електронного формату спілкування митників і суб’єктів ЗЕД. Така практика, що  спрощує процес митного контролю, нівелює корупційну складову та економить час усіх учасників процесу митного контролю уже довела свою ефективність в країнах Європи. Ми — на шляху до цього.

Так, протягом десяти місяців 2016 року суб’єкти ЗЕД, котрі здійснюють митні формальності в зоні діяльності Волинської митниці ДФС, подали 73085 митних декларацій  в електронному вигляді. Це більше 90% від загальної кількості оформлених митних декларацій (крім типу ЕЕ).  Минулого року аналогічний показник був на рівні 84 %.

Представники бізнесу, котрі працюють прозоро і легально, завжди надавали перевагу сучасним інформаційним технологіям, в тому числі в процесі проходження митних процедур.

Зручний механізм «Єдиного вікна», що запрацював на Волинській митниці ДФС з серпня 2016 року, передбачає лише одноразове подання документів суб’єктами ЗЕД саме в електронному вигляді з тим, щоб фахівці митниці та суміжних служб могли протягом чотирьох годин здійснити всі види контролю. Сервіс «Єдине вікно» дає можливість декларанту повідомити контролюючі органи про зручні для нього час і місце проведення митного контролю.

Держава прагне організувати обслуговування на митниці настільки зручно, наскільки це дозволяють зробити інформаційні технології та кращий європейський досвід. До речі, саме підприємства — експортери  в країни ЄС, є найбільшими прихильниками електронного декларування. Із загальної кількості експортних декларацій, що оформлені волинськими митниками, 97,5% подані в електронному форматі.

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області