Новини

Регресивне оподаткування як стимул виходу з «тіні»

15.11.2016 / 17:30

Що вищу «світлу» зарплату сплачує працедавець, то менше податків він сплачуватиме до бюджету. Зі слів міністра соціальної політики Андрія Реви, саме така ідея регресивного оподаткування нині перебуває на стадії обговорення.

Зі слів міністра, це має виглядати таким чином. «Скажімо, в бюджет необхідно отримати 1 тисячу гривень. За мінімальної зарплати розміром у 1600 грн податок має бути на рівні 62,5%, а при зарплаті в 10 тисяч гривень, податок повинен становити 10%», – проілюстрував на прикладі такий задум посадовець.

Адже роботодавці, – роз’яснює Андрій Рева, – платять у конверті, тому що потрібно сплатити близько 50% податку. « А якщо при зарплаті розміром у 10 тисяч гривень розмір ставки буде, скажімо, 25%, то є сенс платити всю зарплату офіційно», – стверджує посадовець. На думку урядовця, держава виграє в соціальних виплатах. Адже той, хто прийде за субсидією, покаже ці 10 тисяч гривень.

Передбачається також, що підвищення удвічі мінімальної зарплати дасть змогу зменшити дефіцит Пенсійного фонду (ПФ) на 17 мільярдів гривень. А ті кошти, що мали б спрямовуватися на дотацію ПФ, використовуватимуться для підвищення тарифних ставок у бюджетній сфері після зростання тарифної сітки.

Крім того,  з 1 січня 2017 року вдвічі зменшиться різниця між відв’язаними мінімальною заробітною платою та прожитковим мінімумом. І це, на думку міністра соціальної політики, мусить мотивувати безробітних до пошуків офіційної роботи (навіть на мінімалку в 3200), замість того, щоб стояти на обліку в центрі зайнятості за вдвічі меншою допомогою в 1600 грн. Таким чином, людина більше не потребуватиме соціальних виплат із бюджету, навпаки щось приноситиме до держскарбниці.

При цьому ніхто не планує додруковувати гроші. Йдеться лише про те, щоб вивести з тіні ту частку зарплат, що там знаходяться, – переконує міністр соціальної політики. Втім поки що посадовці зважують всі «за» і «проти». «Такі серйозні рішення не можуть бути спонтанними», – наголосив Андрій Рева.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42