Новини

Зростання «мінімалки» не зашкодить інтересам малого бізнесу

16.11.2016 / 15:00

Представників малого й середнього бізнесу сьогодні непокоїть питання, чи не зростуть податкові відрахування разом зі збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати, до якої прив’язана податкова ставка.

Та у Мінфіні прогнозують, що після збільшення мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень  не зміниться нинішній рівень податкових відрахувань 1-ю групою спрощенців, до якої належать підприємці, котрі  здійснюють винятково роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і не мають найманих працівників.

Під час прес-конференції «Третій рік податкової реформи. Об’єднання зусиль бізнесу і влади», в якій взяв участь заступник міністра фінансів Євген Капінус, йшлося, зокрема, про ставку єдиного податку для платників 1-ї групи, що становить 10% від мінімальної заробітної плати, та можливість  ймовірного її  зростання відповідно до держбюджету на 2017 рік.

«Коли ми зустрічалися з представниками «Фортеці» (Всеукраїнське об’єднання малого й середнього бізнесу), було вказано на те, що підвищення мінімальної зарплати  може вкрай негативно позначитися на 1-й групі. Розуміючи, що є сумлінні платники в 1-й групі, і для них значно зросте необхідність виплат, було запропоновано, щоб  їх виплати залишилися на нинішньому рівні і, таким чином, вони не отримають жодного негативного ефекту», – наголосив заступник міністра.

Євген Капінус зауважив, що пропозиції щодо мінімізації негативного впливу від підвищення мінімальної заробітної плати зафіксовані в законопроектах, які йдуть разом із проектом держбюджету, і у змінах до Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42