Новини

Час концептуальних змін і виважених рішень

17.11.2016 / 15:20

Вчора у Комітеті ВР України з питань податкової та митної політики ропочали розгляд урядового пакета змін до податкового законодавства.

Йдеться про три законопроекти, подані Кабміном до парламенту: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (реєстр. № 5368), проект Закону «Про внесення змін до Митного  кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (реєстр. № 5369), проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстр. № 5132).

Згадувані перші два законопроекти – № 5368 і № 5369  –  спрямовано на покращення адміністрування податків і зборів та усунення корупційних бар’єрів у відносинах між представниками фіскальної служби і платниками податків, у законопроекті № 5132 передбачено збільшення надходжень до бюджету за рахунок підвищення ставок деяких податків (акцизний податок, екологічний податок та рентні платежі), також переглянуто розміри штрафів, ставки місцевих податків і зборів, аби при підвищенні мінімальної зарплати до 3200 грн. уникнути додаткового податкового навантаження.

Як свідчить інформація, оприлюднена за результатами вчорашнього засідання комітету, зауваження депутатів до урядових ініціатив стосувалися:

– запропонованого механізму призупинення реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ на основі системи ризиків, яку розроблятиме Міністерство фінансів;

– необхідності пояснювати потребу в наданні індивідуальної податкової консультації при зверненні до податкового органу;

- доцільності збереження нинішнього навантаження на підприємців другої групи, оскільки ставки єдиного податку залишаються прив’язаними до мінімальної зарплати, а не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- необґрунтованості підвищення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3%, адже це не впливає на надходження до бюджету;

- подання у комплексі з розділом про ліквідацію податкової міліції законопроекту про створення нового органу з розслідування економічних злочинів, щоб процес демілітаризації фіскальної служби не розтягнувся надовго.

Упродовж двох наступних тижнів, які не є пленарними, у Комітеті триватиме копітка робота над рештою питань, щоб ретельно підготувати їх для подання у Верховну Раду.

«Зміни достатньо концептуальні, тому щодня їх розбиратимемо детально, аби прийняти виважені рішення з усіх законопроектів до їх голосування в сесійній залі. Проміжок між першим і другим читанням може бути дуже незначний, тому для уникнення помилок всі пропозиції депутатів, аргументи «за» і «проти» має бути враховано», — зауважила голова Комітету Ніна Южаніна. 

Присутній на засіданні  в. о. заступника голови ДФС України Мирослав Продан поінформував членів Комітету про хід реформування органів відомства, що здійснюють митний контроль. За даними, озвученими посадовцем, за січень—жовтень 2016 р. індикативні показники з надходжень від митниць виконано на 107%, а через систему «єдине вікно» оформлено вже 24892 декларацій.

Щодо подальших кроків з реформування митниці Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді розглянути законопроект про «Національну митну службу України» (реєстр. № 3763). Згодом планується створити на базі Комітету робочу групу, де буде розглянуто пропозиції Кабінету Міністрів України, ДФС та бізнесу відносно оптимальної моделі функціонування митниці і тільки потім законопроект буде винесено на голосування.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42