Новини

У питанні надання безвізового режиму – хороші новини

18.11.2016 / 16:00

Президент України Петро Порошенко привітав рішення послів Євросоюзу схвалити надання безвізового режиму для українців. Як відомо, держави Євросоюзу дали умовну згоду на безвізовий режим з Україною. Так, посли ЄС дали зелене світло Раді ЄС для початку проведення переговорів з Європейським парламентом щодо безвізу в Україні. Однак попереду ще три важливі кроки: спочатку ЄС має запровадити механізм скасування безвізу, потім безвізовий режим має затвердити Європарламент, що найімовірніше станеться в середині грудня, а потім його має ухвалити ще Рада ЄС.

Хороша  новина: процес пішов. Для цього, розпочинаючи з 2014 року, уряд України разом з Президентом, Верховною Радою у співпраці з громадянським суспільством, зробили все можливе для виконання умов щодо отримання безвізового режиму з ЄС. Виконавши свої зобов'язання, Україна справедливо очікує, що зустрічні кроки здійснить Європейський Союз. Це — справа відповідальності, справедливості і довіри.

Однак, стверджують політологи, на тлі хороших новин, прослідковуються й не зовсім хороші: нас знову «прив'язали» до Грузії. Точніше, як і Грузію, COREPER прив'язав дату запровадження безвізового режиму до моменту ухвалення ЄС рішення хто буде відповідати за призупинення безвізу у разі посилення міграційних загроз від країни, з якою укладено угоду. Хоча, як стверджують політологи, теми призупинення в двосторонньому меморандумі й не було,  ми розуміємо що це потрібно Євросоюзу внаслідок страхів громадян ЄС від нової реальності: міграційної кризи, яка у Великій Британії вилилася у Brexit. Просто ЄС чесно має сказати — що буде і як, а не зволікати. Ми свою роботу виконали, слово за партнерами.

Заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Олексій Гончаренко називає прогресом рішення Комітету постійних представників країн-членів Європейського Союзу щодо безвізового режиму для України.

 «Це не просто якісь заяви єврокомісарів, чиновників, а вже в особі інституції визнано, що Україна виконала всі 144 вимоги. Причому, в умовах війни проти нас, в умовах надважкої економічної кризи, але Україна повністю це виконала. І сьогодні, на жаль, сили, які знайшлися в Європі, які шукають привід для того, щоб відтягнути, механізми якість прописати, ми не проти, пропишіть будь-які механізми... Це є прогрес, але нам цього замало, ми хочемо більшого, ми маємо це від європейців вимагати, бо ми це зробили», — зауважив Гончаренко журналістам в кулуарах парламенту.

Водночас він вважає, що остаточне рішення про надання безвізового режиму для України може бути ухвалене найближчими місяцями. Поживемо — почекаємо. Українці – народ терплячий.

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42