Новини

Чи побільшає пенсіонерів-вкладників?

22.11.2016 / 16:00

Якщо пенсіонер за віком має депозитний банківський вклад, який сумарно не перевищує 100 тисяч гривень, проценти з нього можуть звільнити від оподаткування ПДФО.

Депутати вирішили поліпшити соціальний захист літніх громадян і внесли до парламенту законопроект № 5429, в якому пропонується звільнити від оподаткування ПДФО дохід осіб, які отримують пенсію за віком, у вигляді процентів на їхні депозитні банківські рахунки.

На думку законотворців,  це сприятиме не лише поліпшенню матеріального становища  пенсіонерів завдяки прибутку від депозитних вкладів, а й стимулюватиме їх робити внесок в  економічну розбудову країни. «Розміщуючи свої кошти в банківській системі України, пенсіонери тим самим, нехай і не повноводною рікою, а тоненьким струмочком все ж вливають у вітчизняну економіку фінансовий ресурс», – йдеться  у тексті Пояснювальної записки до законопроекту.

Документом пропонується тимчасове звільнення від оподаткування – до 1 січня 2020 року.  А сума коштів на рахунку особи, яка отримує пенсію за віком, не повинна перевищувати 100 тис. гривень.