Новини

Що дасть Україні приєднання до Плану BEPS

23.11.2016 / 11:00
Що дасть Україні приєднання до Плану BEPS

Вчора Міністр фінансів Олександр Данилюк передав генеральному секретарю Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Хосе Анхелю Гуррії Тревіньо офіційний лист про приєднання України до Плану BEPS, який складається з переліку рекомендацій щодо боротьби з ухиленням від оподаткування.

Сучасні правила дають бізнесу забагато можливостей для спекулювання податковими ставками, режимами та статусами в різних країнах. Невідповідності у принципах національного та міжнародного оподаткування призводять до того, що  на сьогодні  багато країн мають суттєві проблеми зі сплатою податків.

План BEPS (Baseerosion and Profit Shifting), розроблений ОЕСР, акумулює єдині правила гри, що допомагають боротися зі спекуляціями, а також створюють рівні умови для всіх гравців.

У рамках Плану розроблено 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню, серед яких вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання уникненню від оподаткування за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією тощо.

Приєднання України до BEPS є позитивним сигналом для інвесторів. Це стимулюватиме міжнародну торгівлю та сприятиме зростанню нашої економіки.

Процедура передачі Міністром фінансів України генеральному секретарю ОЕСР офіційного листа про приєднання до Плану BEPS є фінальною і дасть змогу Україні набути офіційного членства в BEPS вже з 1 січня 2017 року.

На практиці приєднання України до BEPS Асоціації означатиме, що країна зобов’язується імплементувати мінімальний стандарт Плану, що включає боротьбу з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування; уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій, розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування; збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42