Новини

Арештованого майна продано на 200 млн. грн.

23.11.2016 / 17:00

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко на прес-конференції в Укрінформі, інформуючи присутніх  про перший рік роботи системи СЕТАМ.

«Це ті кошти, які раніше просто губилися у приватних кишенях тих торговців,  наближених до тодішнього Міністерства юстиції та уряду», — сказав Петренко.

Він нагадав, що систему СЕТАМ було запроваджено як пілотний проект у 2014 році, тоді український уряд підтримав ініціативу Мін'юсту і зламав багаторічну системну корупційну схему непрозорої реалізації арештованого майна. «У 2014 році, коли ми аналізували роботу усіх напрямків Міністерства юстиції, то зрозуміли, що це один із найбільших корупційних пластів, які Міністерство будувало. Ми фактично відмовилися від класичної для тих часів системи реалізації арештованого майна, створили спільно з громадськими організаціями та волонтерами ІТ-майданчик — систему електронних торгів, яка потім отримала назву СЕТАМ і на цьому майданчику по принципу вільного доступу будь-якого бажаючого покупця почали розміщувати лоти, спочатку у пілотних областях, а потім вся Україна підключилася до цього електронного майданчику», — розповів Петренко.

«Перший рік роботи системи СЕТАМ показав дуже дивні і приємні для нашої команди результати. Фактичне зростання від стартової ціни тих лотів, які виставлялися на електронний майданчик складало 20-25%. Абсолютна більшість лотів продавалися без уцінки. Це показало величезний корупційний пласт, який ми знищили, виставивши ті лоти, які раніше продавалися непрозоро, на електронний майданчик», — підкреслив він.

Петренко також поінформував, що почали реалізовуватися й ті товари, які раніше просто списувалися – мобільні телефони, побутова техніка, одяг.

«Зараз структура продажів у системі СЕТАМ є абсолютно прозорою і рівномірною, частина продажів — це близько 30-40% — це те майно, яке є конфіскатом — побутова техніка, рухоме майно. Інша частина продажів — це великі об’єкти, нежитлові приміщення, транспортні засоби. Можна сказати, що система СЕТАМ — це чіткий інструмент по боротьбі з корупцією у сфері реалізації арештованого майна», — додав він.

Міністр також наголосив, що наразі близько 500 тис. користувачів заходять на цей майданчик та приймають участь у торгах.

«Ми вирішили, що не будемо на цьому зупинятися, маємо амбітний план, аби система СЕТАМ була ширшою, ніж тільки реалізація арештованого майна. Протягом минулого року ми мали низку позитивних контактів та угод з працівниками банківського сектору. До системи СЕТАМ підключилися комерційні банки та державні банки, які реалізовують власне майно через даний майданчик. Буквально сьогодні мене поінформували, що відбуваються торги по лоту, який виставив «Ощадбанк». Це один із найбільших лотів, який зараз перебуває на нашому майданчику — понад 75 млн грн. Ми розраховуємо, що така практика буде сталою для всієї банківської системи і навіть для небанківських установ, які зацікавилися співпрацею з нашою системой», — резюмував Петренко.

Під час заходу було також презентовано мобільний додаток системи, завдяки якому можна буде через гаджет вступити у торги за лот.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42