Новини

Профоб’єднання пропонують встановити контроль за посилками з-за кордону

25.11.2016 / 12:30
Профоб’єднання пропонують встановити контроль за посилками з-за кордону

В Асоціації підприємств інформаційних технологій (АПІТУ) звернули увагу на тенденцію до стрімкого зростання імпортних  товарів, які надходять до вітчизняних споживачів поштою начебто для особистих потреб. На думку фахівців Асоціації, по суті, це тіньова схема, яку застосовують бізнесмени для уникнення сплати ПДВ, мита й акцизу, користуючись прогалинами в законодавстві.

Зрозуміло, що товари, доставлені в Україну в такий спосіб, коштують на 20% дешевше і спричинюють на вітчизняному ринку нечесну конкуренцію,  завдаючи шкоди легальним імпортерам, котрі сплачують усі необхідні податкові й митні платежі.  

На сайті організації наголошується, що боротьба з тіньовим імпортом  була й лишається одним із головних пріоритетів Асоціації. Так, за даними АПІТУ,  з початку поточного року спостерігається значне збільшення тіньового імпорту товарів ІТ та споживчої електроніки, тобто їх ввезення із заниженням митної вартості або з приховуванням від митного контролю. Оскільки товари ІТ та споживчої електроніки належать до товарів високого цінового сегменту, торгівля ними без сплати належних податкових платежів призводить до недоотримання державним бюджетом значних надходжень.

Однак покупці, сплачуючи ПДВ при купівлі товару всередині країни, не повинні бути звільненими від його сплати, купуючи товар з-за кордону. Свого часу АПІТУ вже виступала з пропозицією привести поріг поштового пересилання без оподаткування ПДВ до європейських норм.   

3 листопада поточного року АПІТУ направила до Мінфіну низку пропозицій, спрямованих на перекриття схем тіньового імпорту.  Зокрема, запропоновано:

- запровадити реєстрацію розрахункових операцій при торгівлі товарами ІТ та споживчої електроніки;

- зниження і гармонізацію із законодавством ЄС граничної межі безмитного пересилання товарів в міжнародних поштових та експрес-відправленнях зі 150 до 22 євро;

- запровадження додаткової одиниці виміру та обліку товарів ІТ;

- відновлення обов’язку імпортерів зазначати повний опис товару у графі 31 митної декларації.

Такі кроки, на переконання фахівців Асоціації, сприятимуть кардинальному зменшенню тіньового імпорту.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42