Новини

Як правильно користуватися Prozorro?

28.11.2016 / 13:50

Учитимуть цьому при Київській школі економіки, де запускають навчальну програму Centre of excellence in procurement (CEP), мета якої прищепити вміння правильно робити публічні закупівлі.  Про це йшлося під час брифінгу, що днями відбувся  в Українському кризовому медіа-центрі.

Фахівці зауважують, що Prozorro залишається лише інструментом. Найбільша проблема публічних закупівель – непрофесіоналізм тих людей, які ними займаються. Закупівлі – це довгий процес. Він включає, зокрема, планування потреби, визначення потрібної кількості, аналіз ринку, вибір постачальника, відпрацювання контракту, його виконання, аналіз якості, логістику тощо.

Тому така пограма складатиметься з декількох блоків: економічний базис: як ухвалювати стратегічні рішення, як обчислити очікувану вартість, юридичний блок: присвячений національному законодавству й міжнародним документам, а також навчання навичкам проектного менеджменту: як дивитися на ринок, спілкуватися з постачальниками тощо.

«Курс спрямований на те, щоб люди, які ухвалюють рішення, робили це стратегічно  і з найкращою якістю, щоб вони могли вписати закупівлі в стратегію організації й прив’язати їх до тієї послуги або товару, який створює компанія», – наголосила  Наталія Шаповал, директор економічно-політичних досліджень Київської школи економіки.