Новини

Чому акцизи на алкоголь варто підвищувати

07.12.2016 / 16:20

Коаліція громадських організацій «За тверезу Україну»  вважає, що держава має й надалі підвищувати акцизи на алкоголь, оскільки  це є однією зі стратегій, затверджених  Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Всесвітнім економічним форумом.

Під час прес-конференції «Акцизи на алкоголь в Україні: чого бояться алкогольні лобісти?»  експерти  підбили деякі підсумки збільшення ставок акцизів на алкогольні напої у поточному році.

Істотне підвищення акцизів у 2016-му принесло додаткові надходження до бюджету майже на три мільярди гривень. Цю статистику оприлюднив Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном та алкоголем Інституту стратегічних досліджень МОЗ України.   Зокрема, за січень-жовтень 2016 року до держбюджету  від акцизів на алкогольні напої надійшло понад 10 млрд гривень.

Експерт схильний пов’язувати підвищення непрямого податку на алкогольну продукцію  зі скороченням споживання спиртного. Так, якщо в 2013 році алкоголь спричинив 11 тисяч смертей (без урахування окупованих регіонів), то в 2015-му – 9 тис. смертей.

Крім того, спираючись на дані  поліції про ДТП, скоєні з вини нетверезих водіїв,  експерт вказав на позитивну динаміку щодо зменшення смертей, яка спостерігається  в 2016 році. І це, на його думку,  до деякої міри також може бути  пов’язано зі зменшенням споживання алкоголю.