Новини

Акцизні ставки в пріоритеті

07.12.2016 / 17:30

Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році прийнято за основу із скороченням строку підготовки до другого читання.

Законопроект, зокрема, передбачає збільшити ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20 %, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої — на індекс споживчих цін 12 %, на тютюнові вироби — на 30 % (специфічну) та на 3 % пункти (з 12 % до 15 %) (адвалорну).

Наразі ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижчі, ніж мінімальні, встановлені Директивами для Європейських країн. Зокрема, на тютюнові вироби — у 6 разів, на горілку — у 1,5 раза. Збільшення ставок акцизного податку сприятиме наближенню до норм законодавства Євросоюзу, зменшенню споживання шкідливих для здоров’я товарів (алкогольні напої та тютюнові вироби).

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю забезпечення виконання вимог пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо щорічного перегляду ставок деяких податків, визначених в абсолютних значеннях, зазначається в Пояснювальній записці до законопроекту.

Наголошується також, що встановлення Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3 200 гривень потребує внесення змін до окремих положень Податкового кодексу України, які мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати.

Перегляд окремих положень Податкового кодексу України у зв’язку із збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати дасть змогу також уникнути додаткового навантаження на платників податків, вважають у Міністерстві фінансів України.