Новини

Якісні послуги за доступною ціною цілком реальні

08.12.2016 / 12:00

Кабінет Міністрів погодив проект закону про Фонд енергоефективності.

Представляючи законопроект, Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко зазначив, що Фонд повинен стати інструментом реалізації програм ефективного споживання енергоресурсів у країні.

«Сьогодні Україна втрачає в мережах і житловому секторі близько 9 млрд кубометрів газу, який закуповують за валюту. При цьому обсяг споживання – близько 17 млрд.  Отримати якісні послуги за доступною ціною – це абсолютно реально, цим шляхом пройшло вже багато країн. Україна може зменшити споживання до рівня, наприклад, Іспанії», – сказав Зубко.

Посадовець також підкреслив, що Фонд стане одним зі стимуляторів росту економіки, оскільки зможе залучати, в тому числі, інвестиційні кошти. А реалізація програм Фонду створить близько 75 тис нових робочих місць.

«У нас буде інший підхід до якості житлового фонду», – зазначив Зубко. Концепцію роботи Фонду енергоефективності Кабмін затвердив у липні поточного року. За розрахунками уряду, вже 2017 року Фонд може залучити близько 20 млрд грн  від міжнародних донорів, державного бюджету та приватних інвесторів.

Раніше, висвітлюючи своє бачення щодо цієї теми, політик зауважував, що побудова енергоефективної країни вимагає від держави і суспільства реалізації п'яти кроків. Йдеться про делегування співвласникам механізмів управління своїм майном, створення сучасного ринку ЖКГ, забезпечення комерційного обліку в галузі, впровадження енергоаудиту та створення Фонду енергоефективності.

Після того, як проект був схвалений, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що його найближчим часом буде передано до парламенту для голосування.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42