Новини

Податкова реформа: надія на покращення є. Законопроект № 5368 прийнято за основу

09.12.2016 / 15:00

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)»

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ВРУ, законопроектом  пропонується внести комплексні зміни до всіх розділів Податкового кодексу України, спрямовані на удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, зокрема: податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції. Законопроект підтримано 241 депутатом.

Зокрема, в частині адміністрування пропонується:

  • адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи державним підприємством при Мінфіні;
  • запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом);
  • встановлення поняття «уповноважена особа контролюючого органу» — це посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій;
  • зміна критеріїв належності платника податків до категорії великих платників податків:
  • збільшити показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн грн;
  • критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, змінено на критерій загального обсягу постачання у розмірі 1 млрд грн тощо.

Нардепи — про законопроект

Ніна Южаніна,
голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики:

Звісно, жодна податкова реформа не може містити норми, які б задовольняли усіх. Однак перед нами стоїть практичне завдання: покращення інвестиційного клімату України.  Тому прийняття цього законопроекту є надважливим для нашої країни.

За три роки перманентної податкової реформи ми вперше вносимо до Податкового кодексу зміни, які зведуть до мінімуму прояви корупції при адмініструванні податків і загалом зрушать з мертвої точки відносини між платником і контролюючим органом.

Ми працювали над нормами, — повідомляє Ніна Южаніна у себе на Фейсбуці, – прагнучи не допустити різночитань, аби пом’якшити ті з норм, які на перший погляд здаються не дуже ліберальними, але спрямовані на подальше унеможливлення розкрадання ПДВ.

Інакше кажучи, ми зробили все, щоб 8 грудня законопроект був проголосований в цілому як закон, і «під ялинку» платники та представники контролюючих органів встигли принаймні ознайомитися зі змінами.

Цього не сталося. Законопроект № 5368 взято лише за основу, тим самим перенесено прийняття остаточного рішення на пленарний тиждень бюджетного процесу/цейтноту — з 20 по 23 грудня.

Анатолій Матвієнко (БПП)Наша фракція палко підтримує прийняття цього законопроекту. Ми розуміємо, що це лише перший крок до лібералізації податкового законодавства.

Тетяна Острікова (Самопоміч): Більшість положень із законопроекту № 3357 увійшла до цього законопроекту. Це крок до прозорості. Районні податківці перестануть ходити і тероризувати підприємців перевірками. Щодо ПДВ — це нарешті запровадження єдиного реєстру на відшкодування сум податку. Ми готові підтримати цей законопроект.

Олександр Долженков (Опозиційний блок): Фракція підтримує ідеї створення сервісної податкової служби. У ньому дуже багато прогресивних ідей, які слід підтримати зараз і голосувати в цілому.

Сергій Соболєв (Батьківщина): Є п’ять причин голосувати проти законопроекту. Не там ви шукаєте доходи. Наша фракція за це не голосуватиме.

Віктор Пинзеник (БПП): Ми вимагаємо, щоб законопроект ставився за основу тільки в редакції уряду, а не комітету.

Максим Курячий (БПП)Цей законопроект — це передумова українського економічного дива. На цей закон чекає бізнес.

Із присутніх у залі 119 народних депутатів від фракції БПП «за» проголосували 96. Із 70 членів «Народного фронту» законопроект підтримали 63, а також 20 із 23 нардепів  від «Самопомочі».

Крім того, депутати ухвалили скорочену процедуру підготовки проекту закону до другого читання.