Новини

Поляки побудують у Чернігові особливий сміттєзавод

13.12.2016 / 12:00

Запропонований польською стороною і вже ухвалений мером м.Чернігова варіант будівництва сміттєпереробного заводу не передбачає ні спалювання, ні сортування сміття.

Про це на брифінгу повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«Польська сторона пропонує новітню технологію переробки сміття, яка є абсолютно нетоксичною, не передбачає його спалювання і попереднього сортування. Отже, нам не доведеться вкладати кошти у встановлення додаткових контейнерів», - сказав він.

З технологією переробки відходів журналістів ознайомив один з інвесторів, Голова правління АО H. Cegielski-Poznan S.A. (Республіка Польща) Войцех Венцлавек, який поінформував, що подрібнені відходи закладатимуться у своєрідний вакуумний «термос», де обдаватимуться парою з температурою 120˚за Цельсієм. Після того сміття втратить неприємний запах, до 60 % води і зменшиться в обсязі. В іншому цеху його посортують (наприклад, магнітом відберуть залізо), а далі перетворять на 8 різних субстанцій для вторинної переробки. Кінцеву біомасу можна буде використовувати або як паливо, або в сільському господарстві. Нетоксичні рештки (камені та ін.) становитимуть 5 — 8 % і їх утилізуватимуть окремо.

В. Атрошенко додав, що ця технологія запатентована і реалізована в 2 — 3 проектах, зокрема, у м. Познані Великопольського воєводства.

Мер додав, що в разі згоди депутатського корпусу міськради на спорудження сміттєпереробного заводу, польські партнери укладуть угоду з «твердою» ціною щорічної оплати за переробку сміття. Ця сума виділятиметься з міського бюджету, відтак тариф на утилізацію сміття для чернігівців не підвищуватиметься.

За попередніми розрахунками, максимальна вартість запропонованого сміттєпереробного заводу складатиме 35 млн євро. Чернігів виплачуватиме її десять років. Після того підприємство стане власністю міста.

Члени делегації Великопольського воєводства, яка приїхала до Чернігова, презентували проект, разом з мером оглянули запропоновані під завод земельні ділянки і наразі обговорюють питання його розміщення. Наступного тижня до м.Чернігова для консультацій має приїхати польський технічний експерт.