Новини

Канада планує скасувати мито українського імпорту на 99,9%

15.12.2016 / 14:00

Нижня палата федерального парламенту Канади, за поданням Уряду, одноголосно підтримала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою (СUFTA).

За це рішення повідомляє, Укрінформ, проголосували 303 депутати, проти – жодного.

Наступним кроком з боку Канади на шляху до набрання Угодою чинності стане голосування у Сенаті, після чого свою згоду має дати генерал-губернатор. Однак, аби Угода почала діяти, її має схвалити також парламент України.

Як повідомлялося, уряд Канади ще у вересні, в перший день осінньої сесії вніс до парламенту Угоду про вільну торгівлю з Україною, розпочавши процедуру її ратифікації. 

Сама Угода була підписана 11 липня цього року під час візиту Джастіна Трюдо до Києва. Із вступом її у дію Канада негайно скасує мита на 99,9% українського імпорту. В свою чергу Україна теж скасує 86% мит на імпорт з Канади, протягом 7 років привівши митну політику у паритет.

«Цей договір служить ще одним доказом підтримки Канадою незалежності, суверенітету та економічного зростання України», – заявила міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд. З її слів, втілення угоди дозволить суттєво підтримати середній клас в обох країнах.

Минулого року двостороння торгівля між Україною та Канадою зросла на 14% і досягла 210 млн доларів.