Новини

Як визначити зобов’язання з ПДВ при продажу проїзних документів на підставі агентських угод

19.12.2016 / 10:00

Транспортний квиток, що містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами, одночасно є документом, який дає право на отримання податкового кредиту за умови дотримання інших правил щодо його  формування без отримання податкової накладної (пп. «а» п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу) тільки платнику податку, який безпосередньо отримує послуги перевезення, а тому транспортний квиток не може бути підставою ні для визначення податкових зобов’язань, ні для формування податкового кредиту в особи, яка лише прийняла замовлення на його оформлення.

Суб’єкт господарювання, який є перевізником (надає послуги перевезення), визначає свої податкові зобов’язання з ПДВ з вартості наданих ним послуг з перевезення. У податковій накладній, що складається суб’єктом господарювання, який надає послуги з перевезення відображається вартість послуг з перевезення.

Суб'єкт господарювання, який не є перевізником (не надає послуги перевезення) та здійснює лише прийом замовлень на продаж залізничних або авіаційних квитків (в т.ч. і електронних), прийом коштів за квитки та повернення коштів за невикористані квитки, визначає свої податкові зобов’язання з ПДВ лише з вартості наданих ним послуг щодо виконання замовлення на продаж таких проїзних документів.

У податковій накладній, що складається суб’єктом господарювання, який здійснює прийом замовлень на продаж залізничних квитків, відображається вартість послуг, наданих у зв’язку з виконанням такого замовлення, та сума ПДВ, визначена з вартості таких послуг.

Також зазначено, що при продажу підприємством авіаквитків у касовому чеку реєстратора розрахункових операцій має, зокрема, зазначатися загальна вартість придбаних авіаквитків, а також для суб’єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, — окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки у відсотках, загальна сума ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ» та літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги).

(Лист ДФС України від 02.12.2016 р. № 26164/6/99-99-15-03-02-15)