Новини

До 200 тис євро збільшено фінансову гарантію сплати митних платежів

19.12.2016 / 16:20

ДФС України повідомлено про особливості практичної реалізації угод, що підписані між ДФС України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) та Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ) у зв’язку з наданням згоди міжнародних страховиків системи МДП на збільшення суми гарантії по кожній книжці МДП та iCarnet в Україні до 100 тис євро з 01.07.2016 р., а також про взаємодію під час запровадження ваучера TIR+.

Ваучер TIR+ це комп’ютеризована підвищена фінансова гарантія сплати митних платежів під час транзитних перевезень по території України товарів, що перебувають під митним контролем, у розмірі 100 тис. євро по кожному ваучеру, використаному разом з книжкою МДП.Отже, завдяки ваучеру TIR+ сума гарантії за книжкою МДП збільшується до 200 тис. євро (100 тис. євро за книжкою МДП + 100 тис. євро за одним ваучером TIR+).

До внесення змін до Класифікатора документів, затвердженого наказом Мінфіну України від 20.09.2012 р. № 1011, при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення для ваучера TIR+ до графи 44 МД на бланку ЄАД вноситиметься код 2959.

До нормативного врегулювання передбачено такий порядок оформлення ваучера TIR+:

1. Ваучер TIR+ може використовуватись у разі перевищення суми гарантії за Конвенцією МДП.

2. До моменту подання митниці відправлення книжки МДП перевізник реєструє ваучер TIR+ на сайті www.tirplus.net разом із дійсним номером книжки МДП, за якою проводиться операція МДП. Реєстрація закріплює ваучер TIR+ за відповідною книжкою МДП у базі МСАТ:

ваучер TIR+ подається до митниці ДФС України разом з книжкою МДП, за якою проводиться операція МДП:

посадова особа митниці ДФС України за допомогою АСМО "Інспектор" перевіряє статус книжки МДП та наявність інформації про закріплення ваучера TIR+ за вищезазначеного книжкою МДП (перевірка здійснюється в автоматичному режимі щодо: дійсності книжки МДП та ваучера TIR+; закріплення ваучера TIR+ за відповідною книжкою МДП; дотримання умови, щоб загальна сума гарантії, наданої за книжкою МДП та ваучером TIR+, не перевищувала суми митних платежів; наявності в графі 44 МД на бланку ЄАД коду 2959 для ваучера TIR+; наявності діючої санкції, застосованої до перевізника відповідно до частини четвертої ст. 6 або частини першої ст. 38 Конвенції МДП). Позитивний результат перевірки статусу книжки МДП та номера ваучера TIR+ підтверджує дійсність гарантії для книжки МДП, за якого проводиться операція МДП;

після отримання позитивних результатів перевірки статусу книжки МДП посадовою особою митниці відправлення проставляється відбиток штампу "Під митним контролем" (далі - ПМК) на титульній сторінці ваучера TIR+ ліворуч від його порядкового номера, копія ваучера TIR+ залишається у справах митниці.

Оригінал ваучера TIR+ разом з книжкою МДП має бути доставлений перевізником до митниці призначення.

Після завершення операції МДП, посадовою особою митниці призначення проставляється відбиток особистої номерної печатки на титульній сторінці ваучера TIR+ під відбитком штампу ПМК, проставленим у митниці відправлення.

Копія ваучера TIR+ залишається у справах митниці призначення разом з відповідним аркушем книжки МДП, а оригінал разом з книжкою МДП передається до гарантійного об’єднання перевізником.

3. Митниця відправлення може відмовити перевізнику в оформленні ваучера TIR+ у разі, якщо:

сума митних платежів перевищує суми гарантій за ваучером TIR+ та гарантії за книжкою МДП;

книжка МДП не прийнята до оформлення;

по відношенню до перевізника застосовані санкції згідно з частиною четвертою ст. 6 або частиною першою ст. 38 Конвенції МДП;

в графі 44 митної декларації на бланку ЄАД відсутній код 2959, у разі застосування ваучера TIR+;

законодавство України з питань державної митної справи не виконується.

(Лист від 12.12.2016 р. № 39482/7/99-99-18-02-01-17)

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42