Новини

Продавцям та водіям безробіття не загрожує

22.12.2016 / 10:00

За даними експертів, поточного року  на ринку праці відбулося певнепожвавлення.

Так, за інформацією, оприлюдненою фахівцями Work.ua, працедавці наймали персонал і розміщували набагато більше вакансій, ніж минулого року. За деякі місяці кількість вакансій навіть вдвічі перевищила відповідні періоди 2015-го. В середньому поточного року число вакансій порівняно з минулорічними аналогічними  періодами зросла на 62%. Найвища динаміка зростання спостерігалася  в  II кварталі поточного року, а пік припав на червень.    

Найбільше попит зріс на робітничі спеціальності: на виробництві вакансій в середньому стало більше на 106% порівняно з попереднім роком. Побільшало їх і в логістиці  +99%, сфері обслуговування +91%, транспорті й автобізнесі  +84%. 

У розрізі галузей зростання спостерігається у сфері будівництва та архітектури, що становить 102%  середнього місячного зростання (місяць порівняно з відповідним місяцем минулого року). Це дуже позитивний сигнал, що свідчить про те, що вже зараз зводяться об’єкти, які наступного року  будуть добудовані  і почнуть виробляти продукцію, надавати послуги і підвищувати ВВП. «Виходить, що економічний ефект від того, що будується нині, ми ще не до кінця вічули», – наголошує директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко.

Серед найзатребуваніших професій в Україні – менеджери з продажів, продавці-консультанти, водії.

Найбільше вакансій традиційно у великих містах – Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові.