Новини

Уряд дозволив вводити спецмита на автомобілі з ЄС

29.12.2016 / 10:30

Кабмін затвердив порядок застосування спеціальних мит на імпорт європейських автомобілів для випадків, коли такий імпорт загрожує розвитку вітчизняного автопрому.

Йдеться про тимчасове збільшення до 10 % ввізного мита на легкові автомобілі з Європейського Союзу.

Як зазначається в пояснювальних документах Мінекономрозвитку, механізм застосування мита жодним чином не може призвести до блокування імпорту легкових автомобілів із ЄС.

Спеціальні заходи діятимуть, якщо сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з держав-членів ЄС протягом року досягає 45 тисяч одиниць, а його питома вага у споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20 %.

Крім цього, спеціальні заходи можуть бути введені, якщо сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з держав-членів ЄС в Україну протягом останніх 12 місяців перевищить граничний обсяг усіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за цей період і при цьому завдано значної шкоди національній промисловості, що виробляє подібний товар.

За даними міністерства, обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів із країн ЄС склав у 2015 році 38,9 тис. штук, а за 9 місяців 2016 — 30,6 тис. штук.

Таким чином, якщо у вересні 2017 року, наприклад, кількість імпортованих в Україну легкових автомобілів досягне 45 тисяч одиниць і при цьому будуть дотримані інші вимоги, після консультацій з ЄС Україна матиме можливість підняти ставку ввізного мита до 10 % виключно на період до кінця 2017 року.