Новини

У пенсійному забезпеченні відновлять справедливість

11.01.2017 / 11:00

Днями в одному з інтерв’ю ЗМІ віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко акцентував увагу на взаємозалежності між легалізацією заробітних плат і підвищенням рівня пенсій.

Констатуючи існування несправедливості в пенсійному забезпеченні, високопосадовець водночас пообіцяв, що одним із перших проектів Уряду, який поточного року реалізовуватимуть у соціальній сфері, буде питання осучаснення пенсій, для чого знадобиться 30 — 40 млрд гривень.

Джерелом для цих коштів, зі слів віце-прем’єра, мають стати надходження, які очікується отримати в результаті підвищення мінімальної заробітної плати. «Тому ми дуже розраховуємо на легалізацію, ми дуже розраховуємо на те, що підвищення мінімальної заробітної плати дасть додатковий ресурс Пенсійному фонду, який ми насамперед використаємо для того, щоб вирівняти ситуацію і відновити справедливість у пенсійному забезпеченні», — наголосив Павло Розенко.

«Все суспільство, всі ми повинні зрозуміти, що пенсія – це похідна від заробітної плати. В країні, де мізерні заробітні плати, не може бути високих пенсій. Так само не може бути високих пенсій у країні, де 50 % працюючих громадян або не сплачують ЄСВ, або сплачують його в неповному обсязі», – нагадав віце-прем’єр.