Новини

Нові будівельні норми на тепло здешевлять рахунки за теплопостачання на 15%

17.01.2017 / 16:40

У Мінрегіонбуді працюють над запровадженням нових державних будівельних норм щодо енергоефективності будівель, що дасть змогу кожній українській родині зменшити енергоспоживання.

За інформацією, оприлюдненою на сайті відомства, впровадження нової редакції ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» сприятиме 15% економії у рахунках за теплопостачання, а її прийняття дасть змогу додатково заощаджувати для країни 1 млрд грн на рік.

В основі нового ДБН — комплексна оцінка будівель, де нормуються витрати енергії не тільки на опалення будинку, а на споживання енергії в цілому — опалення, охолодження, вентиляцію та гаряче водопостачання.

Як стверджує керівництво Мінрегіонбуду, з новою нормою можна щорічно заощаджувати близько 150 млн кубічних метрів газу. Для новобудов економія енергії збільшиться на 30%, а при реконструкції будинків, побудованих за радянськими нормами, — в 2,5 – 3 рази».

Цього року Мінрегіон запланував змінити 27 будівельних норм.  Наразі проводять перегляд ще низки ДБН, які потребують першочергового аналізу, працює робоча група. Для більшої прозорості залучено провідних експертів, міжнародні організації та громадськість.