Новини

Податки від продажів тютюнових виробів надходитимуть до бюджету в повному обсязі

31.01.2017 / 12:00

На розгляді у Верховній Раді перебуває проект Закону № 5676 про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (щодо порядку реалізації тютюнових виробів). У разі його прийняття експерти прогнозують відновлення конкуренції у сфері торгівлі та надходження податків від продажів тютюнових виробів у повному обсязі.

Проектом Закону, зокрема, пропонується відновити рівень розподілу прибутків від реалізації тютюнових виробів у роздрібній торгівлі, який діяв до 2010 року.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво, імпорт або оптову торгівлю тютюновими виробами, здійснюватимуть реалізацію цієї продукції суб’єктам господарювання, що отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, що не перевищують 85 % встановленої виробником або імпортером максимальної роздрібної ціни на тютюнові вироби з урахуванням ПДВ та акцизного збору.

Лише за перший рік запровадження законопроекту за експертними розрахунками прогнозується зменшення щонайменше у 2 рази рівня обсягу контрафактної та контрабандної тютюнової продукції на ринку України через зростання економічної привабливості торгівлі легальною продукцією, що становить близько 5,0 млдр  штук сигарет на рік. Як очікується, це забезпечить додаткові надходження податків від продажу тютюнових виробів у розмірі понад 1,5 млдр  грн.

Крім того, збільшаться надходження від прибутку підприємств і доходів фізичних осіб у роздрібній торгівлі.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42