Новини

Державне регулювання цін на ліки перенесли на 1 квітня

02.02.2017 / 09:00

До Постанови про державне регулювання цін на лікарські засоби, яка  передбачала запровадження референтних цін  з 1 лютого поточного року, внесено зміни.

За інформацією, оприлюдненою на Урядовому порталі,  реалізацію документа перенесено на 1 квітня 2017 року. Це пов’язано передусім із заявленою потребою представників фарміндустрії подовжити перехідний період для реалізації залишку лікарських засобів, які мали  відпускати пацієнтам  під контролем держави.

«Уряд України розуміє важливість забезпечення безперервності лікування хронічних хвороб та стабільності на ринку ліків. З цією метою Кабінет Міністрів України ухвалив рішення внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та відтермінувати початок її реалізації до 1 квітня 2017 року.

Таким чином, реферування цін увійде в дію  одночасно з програмою відшкодування вартості лікарських засобів, передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів». Одночасне запровадження згаданих програм підсилить позитивну дію кожної з них.

Відповідно до протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 р. Міністерство охорони здоров’я та Міністерство економічного розвитку та торгівлі переглянуть Порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін з метою приведення таких цін до економічно обґрунтованих та подадуть пропозиції Кабінету Міністрів України».