Новини

Депутати пропонують свій варіант здешевлення ліків

02.02.2017 / 17:00

Учора стало відомо, що на прохання представників фарміндустрії на два місяці відтерміновано анонсоване урядом державне регулювання цін на ліки. Того ж дня у парламенті було зареєстровано законопроект № 6012 про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо скасування оподаткування ПДВ операції з продажу та постачання на території України лікарських засобів вітчизняного виробництва.

Щоб здешевити ліки, автори законопроекту пропонують тимчасово, до 31 грудня 2018 року, звільнити від оподаткування ПДВ операції з продажу та постачання на території України лікарських засобів вітчизняного виробництва, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, що значаться у Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності.

Порядок продажу лікарських засобів та медичних виробів, що звільнятимуться від оподаткування податком на додану вартість, як зазначають автори, визначатиме Кабмін.

У Пояснювальній записці до документа наведено детальні підрахунки,  що ілюструють, як зростає вартість ліків на  шляху від виробника до пацієнта, враховуючи оподаткування ПДВ на кожному ланцюжку постачання. Законопроект містить також посилання на практику європейських країн, де ставки ПДВ становлять від 5 до 10 %.

Нагадаємо. Згідно з підпунктом «в» пункту 193.1 статті 193 чинної редакції Податкового кодексу України поряд із загальною ставкою податку на додану вартість у розмірі 20 % передбачено спеціальну ставку — 7 % для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, які внесені до Державного реєстру лікарських засобів.