Новини

«Наливайки» функціонуватимуть під контролем місцевої влади

06.02.2017 / 16:00

Органи місцевого самоврядування самі визначатимуть де й коли на території їхнього населеного пункту відбуватиметься роздрібна торгівля алкоголем і тютюном.

Такі новації передбачено законопроектом № 6025 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (щодо ліцензування роздрібного продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів та впорядкування їх продажу), зареєстрованому минулого тижня у Верховній Раді. У документі пропонується органи місцевого самоврядування наділити повноваженнями видавати ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів за місцем торгівлі суб’єкта господарювання. Кошти від плати за ліцензії передбачено спрямувати до місцевих бюджетів.

Роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами заплановано обмежити поблизу загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, на автозаправних станціях. Органи місцевого самоврядування уповноважили визначати місця та години продажу, зокрема і на час проведення масових заходів.

У Пояснювальній записці автори документа наголошують, що в містах, де роздрібну торгівлю згадуваними виробами обмежено у нічний час, зменшується кількість правопорушень і тяжких злочинів. На їхню думку, прийняття законопроекту № 6025 сприятиме зниженню рівня споживання алкогольних напоїв, захисту дітей та молоді від негативного впливу цих виробів, покращенню громадського правопорядку в місцях розміщення торговельних об’єктів.