Новини

Бізнес планують захистити від контролерів

08.02.2017 / 17:00

На спрощення державного нагляду, встановлення чітких критеріїв його доцільності і законності спрямована низка законопроектів, зареєстрованих останнім часом у парламенті. Розширив і поглибив перелік конструктивних новацій законопроект № 6042 «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (щодо належного захисту законних інтересів суб’єктів господарювання під час державного нагляду), зареєстрований вчора у парламенті. Документ стосується, зокрема, позапланових заходів контролю (нагляду) і покликаний усунути лазівки, які створюють  можливості для зловживань представниками контролюючих органів. Законопроект передбачаєвстановлення чіткіших правил для проведення позапланових заходів контролю (нагляду). Водночас запропоновано надати суб’єктам господарювання додаткові можливості, які б змусили посадовців виконувати обов’язкові вимоги закону.

У документі запропоновано:

- встановити, що підстава для проведення позапланового заходу контролю (нагляду) – це положення чинного закону, що надає повноваження для проведення такого заходу;

- визначити, що у разі, якщо позаплановий захід потребує погодження відповідного центрального органу виконавчої влади, документ про таке погодження посадові особи контролюючого органу повинні пред’явити одночасно з посвідченням (направленням) на перевірку;

- врегулювати норму, згідно з якою підставою для недопуску посадових осіб контролюючих органів до позапланових заходів контролю (нагляду) є не лише ненадання відповідних документів, а й якщо один із таких документів – посвідчення (направлення) на перевірку – не має всіх передбачених законом відомостей.

Автори законопроекту переконані, що його прийняття дасть змогу суб’єктам господарювання належним чином захищати свої інтереси від зловживань, пов’язаних з проведенням заходів нагляду (контролю).