Новини

400 мільйонів гривень на програму з енергоефективності

09.02.2017 / 11:00

З початку поточного року Уряд подовжив дію Державної програми з енергоефективності, на яку передбачено 400 млн грн.

Умови отримання безповоротної фінансової допомоги на впровадження  заходів з енергоефективності  не змінилися:

- 20 % — на придбання «негазових» котлів;

- 35 % — для утеплення індивідуального житла;

- 40 % — для ОСББ і 70 % — для отримувачів субсидій, які входять до складу цих ОСББ.

Щодо нововведень, то цього року впровадження комерційного обліку при проведенні заходів термомодернізації багатоквартирних будинків  буде обов’язковим, це дасть змогу ОСББ контролювати фактичне споживання енергоресурсів  та оцінити ефективність впроваджених заходів.

Кошти, спрямовані на термомодернізацію будинків, як і минулого року, компенсуватимуться і з державного, і з місцевих бюджетів. Приміром, цього року у Києві  на програму енергозбереження «70/30» заплановано 40 млн грн. Однак у мерії заявили про те, що кількість бажаючих скористатися нею істотно зросла. Якщо торік термомодернізацію проведено у 62 будинках, то цього року — рахунок іде на сотні  звернень. Тому в столиці шукатимуть резерви для збільшення фінансування грантів з енергозбереження.  Причому практика свідчить, що, скориставшись обома компенсаціями, — як з  державного, так і з місцевого бюджету, — витрати, скажімо, на встановлення індивідуального теплового пункту члени деяких ОСББ окупають за один сезон.

Нинішнього року збільшилася і кількість фінустанов-учасниць держпрограми. Тепер окрім «Ощадбанку» та «Укргазбанку» теплі кредити надаватимуть «Укрексімбанк» та «Приватбанк», що має посилити конкуренцію між ними і водночас сприяти здешевленню кредитів для домогосподарств та ОСББ, залученню більшої кількості бажаючих скористатися вигодами держпрограми.