Новини

Гривневі банкноти захищатимуть надійніше

13.02.2017 / 14:30

У Нацбанку повідомили, що повторно в обіг запускатимуть лише  готівку, яка оброблена автоматизованим способом.

Незважаючи на те, що гривневі банкноти мають високий ступінь захисту, час від часу з’являються повідомлення про вилучення підробних купюр і орієнтовні місця збуту фальшивої готівки — каси закладів швидкого харчування, супермаркети, метрополітен тощо.

Саме тому гарантією придатності банкнот для обігу є передусім використання автоматизованих технологій для їх оброблення. Так, на вимогу Нацбанку, з 1 січня поточного року всі  банки України  мають передавати для повторного випуску в обіг своїм філіям, відділенням або іншим банкам тільки ті банкноти, які оброблені автоматизованим способом.

Це питання важливе як для клієнтів, котрі мають бути впевнені в якості готівки,  отриманої в касі банку або в його банкоматах, – наголосили в Нацбанку, – так  і для впровадження Концепції організації готівкового обігу в Україні. Регулятор нагадав, що в рамках Концепції частину своїх функцій із забезпечення готівкового обігу в регіонах, у тому числі щодо обробки та перерахування готівки, Нацбанк передасть іншим учасникам ринку – уповноваженим банкам та компаніям.

У НБУ високо оцінюють систему захисту національної валюти, заявляючи що вона знаходиться на одному рівні з системами захисту провідних валют світу, а ситуація з підробленими банкнотами національної валюти залишається контрольованою. Так, у 2016 році на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 2,8 шт. підроблених.

Водночас експерти Національного банку України за допомогою інфографіки, оприлюдненій на сайті відомства, наочно продемонстрували  і проаналізували найпоширеніші варіанти підробки,  які допоможуть вчасно виявляти фальшиві купюри і зупинятимуть їх подальше  розповсюдження.