Новини

Вести бізнес та отримувати держпослуги можна буде через мобільний телефон

14.02.2017 / 14:00

Міністр юстиції Павло Петренко поінформував, що ухвалення законопроекту № 4685 «Про електронні довірчі послуги» дасть змогу запустити такі сучасні електронні інструменти ідентифікації, як MobileID (через мобільний телефон), BankID (через банківську картку), а також забезпечить бізнес сервісами з електронного підтвердження підпису та печатки компанії.

«Для простого українця це означає, що зі свого мобільного телефону кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит і отримати будь-яку інформацію, яка стосується діяльності того чи іншого державного органу», — зазначив очільник Мін'юсту.

З його слів, нові сервіси  зведуть нанівецькорупційну складовупри спілкуванні бізнесменів з державними органами та максимально спростять процедуру ділового супроводу своєї діяльності.

Також громадяни України зможуть отримати додатковий імпульс при веденні міжнародного бізнесу.

«Прийняття цього законопроекту дає змогу українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн Європейського Союзу, які проводяться на електронних майданчиках»,  — азначив Павло Петренко.

З його слів, оператори мобільного зв’язку і українські банки вже заявили про готовність повноцінно запроваджувати такі системи.