Новини

Кому потрібно декларувати доходи, а хто не звітуватиме

16.02.2017 / 15:00

У ДФС нагадали про нюанси цьогорічної кампанії декларування.

Нинішнього року коло декларантів помітно розширилося. Зі звітами про отримані минулоріч прибутки у податковій чекають не лише громадян, які здають в оренду квартири, а й найманих працівників — хатніх працівниць, садівників, нянь, гувернанток, будівельників.

Крім того, задекларувати свої прибутки потрібно не лише від здачі в оренду житла, а й гаражів, дачних будинків, різного роду земельних ділянок, в тому числі і присадибних. Оподатковується також рухоме майно, зокрема автотранспорт, що здається в прокат.

Фахівці ДФС акцентують увагу на такій особливості: якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа чи фізична особа — підприємець, то податковим агентом є саме орендатор, який повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18 %. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18 % сплачує орендодавець.

Зі слів директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяни Федченко, не повинні подавати декларації особи, які протягом року продали не більше одного житлового будинку, квартири або їх частин, кімнати, дачного будинку, або земельної ділянки у розмірі, передбаченому законодавством для безкоштовної приватизації, за умови, якщо таке майно знаходилося у власності людини понад 3 роки.

Не оподатковується також продаж успадкованого майна.

«В інших випадках, коли людина все ж таки має сплатити податок на доходи з фізичних осіб під час продажу квартири, діє пільгова ставка 5 %. Крім цього, вона має сплатити 1,5 % військовий збір», — уточнила Тетяна Федченко. Посадовець акцентувала увагу на тому, що завірити договір купівлі-продажу нотаріус може лише за наявності оцінної вартості нерухомості та документа про сплату податку. Відтак після нотаріального завірення угоди податок вважається сплаченим і подавати декларацію громадянам не потрібно.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42