Новини

Код послуги не зазначено в податковій накладній — чи буде кредит?

17.02.2017 / 09:20

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Згідно з п. 201.10 зазначеної статті податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

З 01.01.2017 р. при складанні податкової накладної запроваджено заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з ДКПП в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 01.01.2017 р. до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

(Лист ДФС України від 13.02.2017 р. № 2858/6/99-‎95-42-03-15)